Jak co roku na Boże Narodzenie do Domu Pomocy Społecznej Sióstr Pallotynek w Sobieszewie przychodzi Św. Mikołaj z... więcej
06/12/2019
Dwa razy do roku tuż przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, "śpieszą" dary dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej... więcej
27/11/2018
W piękną, słoneczną niedzielę gościłam wraz z koleżanką klubową Olą w Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w... więcej
07/02/2016
Dziewczęta z Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Sobieszewie czekały na ten dzień od wielu tygodni. Wiedzą, że tak jak co... więcej
25/11/2008

Kolejna wigilia klubowa

9 grudnia 2019 w przytulnym i świątecznym już nastroju restauracji Casa Cubeddu w Gdyni Orłowie zorganizowałyśmy nasza klubową Wigilię. Rozświetlona choinka, pięknie nakryty stół i cicho rozbrzmiewające kolędy w tle stworzyły od razu świąteczny klimat.
Prezydent Joasia Wasiluk złożyła życzenia naszej solenizantce Ewie, wręczając Jej z tej okazji grudniowy kwiatek. Następnie życząc wszystkim koleżankom prawdziwej radości z niesienia pomocy potrzebującym oraz cudownych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia, obdarowała swoje koleżanki drobnymi prezentami zamieniając się na chwilę w Św. Mikołaja.
W tej miłej atmosferze podano świąteczne przystawki. Zanim zaserwowano nam tradycyjny barszcz z uszkami zdążyłyśmy omówić kilka pilnych spraw klubowych. Nasza koleżanka Jagoda - II wiceprezydent LC Gdańsk Amber, poinformowała nas o możliwości zorganizowania dla naszych wieloletnich podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Sobieszewie słodkich świątecznych paczek. Znalazły się bowiem „dobre dusze” w postaci zaprzyjaźnionych firm, które w okazyjnych cenach mogą pomóc nam to zrealizować. Jednogłośnie podjęłyśmy uchwalę o przeznaczeniu odpowiednich środków finansowych z naszego charytatywnego konta na ten cel.
Następnie Prezydent Joasia oraz  Past Prezydent Małgosia przekazały informacje z ostatniego spotkania Lionów Strefy Trójmiejskiej na temat propozycji zmian statutu naszego Okręgu.
Podano wigilijny obiad. W przerwie pomiedzy serwowaniem dań, korzystając z okazji, że jesteśmy razem, omówiłyśmy kilka ważnych spraw klubowych. Przed nami w marcu 2020 roku nasza doroczna wiosenna impreza charytatywna.
Duch Wigilii  jednak zwyciężył i świąteczny nastrój pogłębiony pyszną kolacją  opanował nas zupełnie. Sprawy klubowe zdominowało radosne śpiewanie kolęd oraz wspominanie potraw świątecznych z domów w różnych regionach naszego kraju. Potem ustawiłyśmy się przy pięknej choince do wspólnego zdjęcia.
Opinie przekazane bezpośrednio po Wigilii i później wiele maili od Was o naszym spotkaniu pokazały, że było ono bardzo udane i potrzebne, a miła i przyjacielska atmosfera długo pozostanie w naszej pamięci.

Joanna Wasiluk
Prezydent LC Gdańsk Amber