Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Inne projekty » dla kobiet

Profilaktyka chorób nowotworowych u kobiet

W latach 2000-2007 roku głównym celem charytatywnym Klubu był program profilaktyki chorób nowotworowych u kobiet z terenów wiejskich województwa pomorskiego. Dzięki przychylności Pani Dyrektor Ewy Solskiej, program ten realizowany był we współpracy z Wojewódzką Przychodnią Onkologiczną w Gdańsku, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt na Wybrzeżu.
Członkinie Klubu zorganizowały badania dla ok. 4.000 kobiet z następujących gmin województwa pomorskiego: Pszczółki, Przywidz, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Waplewo, Straszyn, Liniewo, Brusy, Kościerzyna, Sierakowice, Choczewo, Wejherowo, Morzeszczyn, Kaliska, Smętowo., Lubichowo, Liniewo, Szemud, Chmielno, Cedry.

Czytaj więcej...

Razem przeciwko rakowi szyjki macicy

Na raka szyjki macicy co roku umiera w Polsce ok. 2000 kobiet, podczas gdy w Finlandii nie więcej niż 50. W Europie gorzej niż u nas  jest tylko w Rumunii i na Litwie.
Rak szyjki macicy – mówi się o nim „choroba zaniedbana” - zbiera ogromne żniwno i jest jednym z największych zdrowotnych, psychologicznych i społecznych zagrożeń jakie stoją przed współczesnymi kobietami.
W naszym kraju na ten nowotwór co roku zapada 4.000 tys. kobiet. Oznacza to, że dziennie aż 10 pań dowiaduje się o chorobie, a niestety 5 z nich umiera.
Codziennie w pięciu polskich domach rozgrywa się prawdziwy dramat – rodzina traci matkę, żonę, córkę, siostrę..... Te dane są przerażające!
Ta wysoka zapadalność i umieralność na raka szyjki macicy wynika przede wszystkim z BRAKU WIEDZY wśród Polek na temat tej choroby i prostej metody jej uniknięcia, czyli wykonania dostępnego i bezpłatnego i bezbolesnego badania cytologicznego.

Czytaj więcej...