LIONS CLUB GDAŃSK AMBER
zainaugurował swoją działalność 17.10.1998 r. jako pierwszy w Polsce północnej, a szósty w kraju klub kobiecy. Jego członkiniami są kobiety, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. 
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego...
 od VII'2004 r. 
PREZYDENT
KLUBU

kadencji 2020/2021

Mirosława Szczęsna


Auto dla Hospicjum Dziecięcego w Gdyni

Tegoroczne Mikołajki są wyjątkowe dla podopiecznych Dziecięcego Hospicjum Domowego „Bursztynowa Przystań” w Gdyni. To właśnie dziś, 6 grudnia 2014 r., członkinie Lions Club Gdańsk Amber uroczyście przekazały Hospicjum nowy samochód Skoda Roomster.
Jego Dyrektor ks. Grzegorz Miloch nie krył radości i złożył na ręce Prezydent klubu Jolanty Szydłowskiej serdeczne podziękowanie całemu klubowi i darczyńcom za ten wspaniały prezent.
Gdy Jola na zebraniu klubowym w lipcu br. przedstawiła projekt pozyskania środków na zakup auta dla gdyńskiego Hospicjum, niewiele z nas wierzyło, że uda się tak szybko zrealizować ten cel. Ksiądz Grzegorz zapewne też nie liczył na tak skuteczne działanie. A jednak... gdzie diabeł nie może, tam Amberki wysłać!
Zmobilizowały nas informacje, że kilkanaścioro bardzo chorych dzieci w swoich domach w różnych miejscach województwa pomorskiego czeka na wsparcie medyczne, a w samochodzie, jakim dysponuje Hospicjum ze starości odpada podłoga i strach wyruszać nim na rubieże Pomorza... I chyba też fakt, że w środowisku trójmiejskim wciąż słychać o akcjach wspierających gdańskie hospicjum, a gdyńskie jakby zapomniane...
Nie zawiedli nas Przyjaciele Klubu, którzy od lat wspierają działania Amberek. Dobrze przygotowany merytorycznie projekt, skuteczność argumentacji - i znów na nasze konto wpływać zaczęły darowizny pieniężne. Listopadowy koncert "Droga do Serc" miał bardzo trafnie dobraną nazwę - wzruszające słowa Joli i Księdza Grzegorza o celu imprezy trafiły do serc naszych gości. Zamykając koncert Jola ze wzruszeniem żegnała wszystkich słowami: ”Mamy ten samochód... dziękujemy Wam wszystkim za obecność, za wsparcie, za ciepły uśmiech i za to, że zawsze można na Was liczyć".
W niespełna miesiąc od koncertu udało się załatwić wszystkie formalności i dziś od rana nowiutka, biała Skoda Roomster, z logo naszego Klubu, udekorowana żółto-niebieskimi wstążkami, oczekiwała przed budynkiem Hospicjum na symboliczne przekazanie kluczyków. Jak z uśmiechem powiedział Ksiądz Grzegorz, będzie ona teraz wizytówką floty samochodowej (3 auta smiley) gdyńskiego hospicjum.

Amberki w mikołajowych - jak na 6 grudnia przystało - czapeczkach sekundowały rozpakowywaniu prezentu, dzięki któremu pomoc i nadzieja dotrze do małych pacjentów.
Ksiądz Grzegorz w podziękowaniu przekazał nam bukiet czerwonych tulipanów - piękny pastel, namalowany z sercem i oddaniem przez jedną z pacjentek Hospicjum.
Przy gorących napojach i słodkim poczęstunku, jakimi uraczyli nas gospodarze po oficjalnej części uroczystości, usłyszałyśmy wiele nowych dla nas informacji o funkcjonowaniu Hospicjum i jego potrzebach. Ładnie i profesjonalnie urządzony obiekt, z wyczuwalną serdeczną atmosferą personelu jest godnym miejscem pobytu dla beznadziejnie chorych maluchów i towarzyszących im najbliższych. Ale gdyby nie wolontariusze i ludzie o otwartych sercach (i portfelach), ta placówka nie mogłaby się utrzymać.
Oj, chyba to nie była nasza ostatnia wizyta w "Bursztynowej Przystani"!

Wszystkim, którzy wsparli nas w zrealizowaniu projektu zakupu auta dla gdyńskiego Hospicjum, jeszcze raz z całego serca DZIĘKUJEMY

PDG Katarzyna Gebert i Dorota Michalska
LC Gdańsk Amber