LIONS CLUB GDAŃSK AMBER
zainaugurował swoją działalność 17.10.1998 r. jako pierwszy w Polsce północnej, a szósty w kraju klub kobiecy. Jego członkiniami są kobiety, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. 
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego...
 od VII'2004 r. 
PREZYDENT
KLUBU

kadencji 2020/2021

Mirosława Szczęsna


Magiczne PRZYGODY SINDBADA dla gdyńskich dzieci - 12.02.2013 r.

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieStanowczo za krótko!!!!!!!! Godzinne widowisko muzyczno-akrobatyczne, w baśniowej scenerii podkreślanej efektami audio-wizualnymi, odmalowało zachwyt na buziach wielu małych widzów i duże uznanie ich opiekunów.
Na krzesełkach nowoczesnej, gdyńskiej hali widowiskowej zasiadło ponad tysiąc dzieci, które zimowe ferie spędzają w mieście. Była wśród nich setka podopiecznych Dzielnicowych Ośrodków Pomocy Społecznej i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Gdyni, którym bilety na to widowisko ufundował LC Gdańsk Amber.
proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć plakatŚwiat się zachwyca kanadyjskim Cirque du Soleil, a my mamy wspaniały Gdyński Akrobatyczny Teatr Tańca MIRA-ART, który po raz pierwszy wystąpił w Polsce z otwartym widowiskiem (dotychczas występował zagranicą, a naszym kraju znali go tylko uczestnicy imprez zamkniętych).
proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieGłówną atrakcją widowiska, osnutego na znanej baśni "Przygody Sindbada Żeglarza", był akrobatyczny taniec w powietrzu, wspaniale wykonywany przez bajecznie kolorowo odzianych tancerzy. Taniec synchroniczny na trapezach, na materiale pionowym i na bungee zapierały dech.
Muzyka, zmieniająca się scenografia i efekty wizualne potęgowały napięcie, stwarzały magiczną atmosferę i przenosiły widzów w różne miejsca, w których Sindbad poszukiwał magicznej księgi, wykradzionej przez podstępną boginię Eris. Byliśmy w pałacu wuja Tabaruka, w podwodnym królestwie, w krainie lodu i w ciepłych plenerach...
Było to bardzo udane widowisko, zawierające w sobie elementy sztuki cyrkowej, proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcietańca i teatru dla dzieci, z prostą, bardzo czytelną fabułą. Zapewne dlatego, że była to inscenizacja dla dzieci - trwała godzinę, by ich nie znudzić... Choć my, dorośli chcielibyśmy jeszcze i jeszcze patrzeć na ten wspaniały, profesjonalny taniec w powietrzu.
Po spektaklu można było porozmawiać z tancerzami i zrobić sobie z nimi zdjęcia, z czego wielu małych widzów skorzystało. Dzieci opuszczały gdyńską halę widowiskową pełne wrażeń, komentując między sobą wyczyny scenicznych bohaterów.

PDG Katarzyna Gebert
LC Gdańsk Amber
 
proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieproszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieproszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie