LIONS CLUB GDAŃSK AMBER
zainaugurował swoją działalność 17.10.1998 r. jako pierwszy w Polsce północnej, a szósty w kraju klub kobiecy. Jego członkiniami są kobiety, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. 
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego...
 od VII'2004 r. 
PREZYDENT
KLUBU

kadencji 2020/2021

Mirosława Szczęsna


WIOSENNE MUZYKOWANIE - 3.06.2012 r.

ZAPROSZENIE NA KONCERT - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyćW niedzielę 3 czerwca br. w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbył się koncert Wiosenne Muzykowanie, zorganizowany przez Lions Club Gdansk Amber.
Koncert był dedykowany wszystkim darczyńcom stowarzyszenia, przyjaciołom i ich rodzinom, wszystkim, którzy wspierają filantropijną działalność klubu już 14 lat. Na koncercie wystąpili utalentowani uczniowie gdańskich szkół muzycznych, w tym stypendyści klubu, a mianowicie:
♦ Artur Sychowski z Zespołu Szkoł Muzycznych w Gdansku - fortepian
♦ Hanna Chylińska z OSM I iII st. W Gdańsku – skrzypce
♦ Mikołaj Sikała z Zespołu Szkoł Muzycznych w Gdańsku, fortepian
♦ Ewa Jarosz z OSM I i II st. W Gdańsku – skrzypce, akompaniowała jej siostra Agnieszka Jarosz, studentka Bydgoskiej Akademii Muzycznej
ARTUR SYCHOWSKI - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie
♦ Maciej Stromski z OSM I i II st. W Gdańsku – puzon
♦ Jacek Piechowski, Klaudia Kulwikowska, Jakub Klemensiewicz i Szymon Laskiewicz – kwartet klarnetowy z OSM I i II st. W Gdansku
♦ Anna Szałucka, studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, fortepian
♦ Anna Rocławska i Julianna Styn, absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku
Jeden z uczestników koncertu Artur Sychowski, bardzo utalentowany wirtuoz fortepianu, otrzymał specjalne stypendium. Wszyscy wykonawcy koncertu mają już osiągnięcia, zdobyte w konkursach krajowych i zagranicznych.
MACIEJ STROMSKI - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie
Lions Club Gdańsk Amber w ciągu ostatnich 10 lat przeznaczył na fundusz stypendialny ok. 200 tys. zł. Jest on skierowany do młodzieży utalentowanej w różnych dziedzinach, ale też do zdolnych uczniów, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Na koncert przybyło wiele osób, wspierających nasze działania od 14 lat. Przyszły całe rodziny.
Młodzi wykonawcy wykazali się dużymi umiejętnościami, członkinie Klubu cieszyły się, że mogą wspierać tak fantastycznie utalentowaną młodzież.

Helena Prolejko
Prezydent LC Gdańsk Amber 

HANNA CHYLIŃSKA - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieImageImage